KEEVITAMINE JA LÕIKAMINE


AUSTUST VÄÄRIV KVALITEET

Keevitustehnoloogia hõlmab väga laia erinevate protsesside spektrit. Standard DIN EN 4063 määratleb üle 100 erineva keevitusmeetodi. Ka ELME MESSER GAAS pakub antud valdkonna erinevat gaasivalikut ja kasutusviise.

Keevitamiseks kasutatavaid kaitsegaase kasutatakse tavaliselt hapnikupõhistes protsessides, milles rakendatakse kütusegaasi / õhu segusid või eelistatavalt kütusegaasi / hapniku segusid. Kaarkeevitamisel on hädavajalikud ka keevitamise kaitsegaasid, kus protsessi toimiseks vajalik soojusenergia pärineb kaarest. Sama kehtib ka TIG- ja MIG-keevitamise kohta, kus tänapäevases tööstuses domineerivad samuti gaasisegud. Nendel segudel on mitmeid erinevaid komponente, sealhulgas argoon ja CO2, samuti hapnik, heelium, vesinik ja lämmastik.
.

Ülaltoodud tehnoloogiate jaoks on saadaval suur hulk nimetatud standardiseeritud gaasisegusid: ELME MESSER GAAS pakub keevitamiseks oma kaitsegaaside valikut selgelt struktureeritud kujul, kasutades keevitatavate materjalide põhjal loodud standardiseeritud tooteid
:

  • FERROLINE – Kaitsegaasid legeerimata ja vähelegeeritud tease keevitamiseks
  • Inoxline -Kaitsegaasid kõrge legeerterase ja niklipõhiste sulamite keevitamiseks
  • Aluline – Alumiiniumi ja värviliste metallide kaitsegaasid

Tööstusgaaside tootjana ei tegele me mitte ainult tööstusgaaside kasutamisega seotud protsessidega, vaid ka nendega kaasnevate protsessidega. ELME MESSER GAAS annab teile nõu kaitsegaaside valimisel ja näitab, milline kaitsegaas sobib konkreetselt teie kasutusalasse paremini.

Tööstusharud